Які краще пластикові вікна

Posted by admin 08.06.2018 0 Comment(s) Корисні статті,

Місце традиційних дерев'яних віконних рам все активніше займають пластикові системи, які в переважній більшості випадків зарекомендували себе з найкращого боку. На відміну від дерев'яних, вікна ПВХ відрізняються високими енергозберігаючими якостями, простотою в догляді і естетичністю. Матеріал не схильний до біологічного розкладання, не реагує зміною розмірів на перепади вологості і температури, не є живильним середовищем для мікрофлори або комах.

пластикові вікнаПеред власниками житла, що вирішили зробити подібну заміну, неодмінно виникає питання про те, які краще пластикові вікна встановити. Справа в тому, що при всій зовнішній схожості не всі віконні системи ПВХ мають однакові якостями. Багато що залежить від правильно обраної конструкції, від особливостей профілю і типу склопакета, від виробника комплектуючих, від місцевого виробника вікон і професіоналізму установника.

Основні критерії вибору пластикових віконних конструкцій

Загальні рекомендації по вибору

Для виготовлення пластикових віконних конструкцій встановлені спеціальні стандарти, яким повинні відповідати профілі для виготовлення рам, ущільнювачі, фурнітурні елементи, склопакети. Якщо виробник дотримується встановлених правил, то пластикові системи забезпечать житло не тільки світлом і теплом, але і не зашкодять здоров'ю проживаючих в ньому людей.

Типова конструкція більшості ПВХ-вікон

  • Першим кроком вибирається фірма-виробник профілю. Оптимальним стане вибір, якщо це відомий бренд, тобто компанія, що працює в цій сфері давно і завоювала повне довіру споживача. До таких можна віднести «VEKA», «Rehau», «KBE», «Montblanc», «Deceuninck», «Trocal». У Росії представляють свою продукцію та інші виробники, вироби яких також мають цілком пристойними характеристиками. Проте, вибираючи маловідомий бренд, варто пошукати про нього більш детальну інформацію. Сьогодні зробити це нескладно, так як сумлінні компанії не бояться рекламувати свої вироби, розміщуючи їх характеристики на своїх офіційних сайтах. А ось якщо таких інформаційних ресурсів не знайдено - краще утриматися від подібної покупки.«VEKA», «Rehau», «KBE», «Montblanc», «Deceuninck», «Trocal»
  • Але все ж частіше остаточне складання віконних конструкцій з комплектуючих, що надходять з-за кордону, здійснюється в виробничих умовах місцевої фірми, яка проводить необхідні виміри і подальший монтаж. З цього випливає, що багато в питаннях якості залежить від оснащеності, досвіду, та й сумлінності кінцевого виробника. Але це вже окрема проблема, яка потребує розгляду на місцевому рівні.
  • Для виготовлення пластикових профілів, відповідно до встановлених міжнародних стандартів, використовується полівінілхлорид (ПВХ), що володіє високими якостями зносостійкості. Матеріал стійкий до низьких і високими температур, до їх різких перепадів, до ультрафіолетового випромінювання, впливу побутової хімії. Дуже непогані у нього і показники механічної міцності. Термін експлуатації якісних сертифікованих профілів оцінюється як мінімум в 50 років.
  • Кількість камер в профілі. Щоб віконна конструкція якісно виконувала свої функції, вибираючи профіль для виготовлення вікон, слід обов'язково врахувати цю важливу характеристику.Кількість камер в профілі
  • Необхідну жорсткість пластиковому профілю забезпечують спеціально призначені для цієї мети металеві вставки, які розташовуються усередині. Профілі без таких вставок (а вони зустрічаються) краще не купувати.
  • Конструкція стеклоблока. Важливо правильно вибрати кількість камер в склопакеті, що встановлюється в раму, інакше вікно не в змозі буде зберігати тепло в приміщеннях. Вибір склопакета також здійснюється в залежності від зимових температур регіону. Скло, яке формує стеклоблок, повинно мати товщину не менше 4 мм, гладку поверхню і високу ступінь прозорості.
  • Елементи фурнітури оснащення. Від якості фурнітури буде залежати довговічність і легкість експлуатації віконних систем. Фахівці рекомендують вибирати фурнітуру, виготовлену європейськими виробниками, так як вона відповідає світовим стандартам і, як правило, має сертифікат якості ЄС.
  • Ущільнювачі. Ці елементи системи забезпечує герметичність віконної конструкції, тому теж важливо, з якого матеріалу і з якою якістю вони будуть виготовлені.

Ото всіх названих вище критеріїв оцінки вікна безпосередньо залежить якість тепло- і звукоізоляція приміщень. Тому їх можна назвати основою. Але у пластикових конструкцій різних виробників існують ще й індивідуальні особливості.

Характеристики профілів ПВХ

Щоб визначитися з вибором профілю, необхідно знати, на які характеристики слід звертати увагу. Саме вони і будуть представлені в цьому розділі публікації.

  • Кількість повітряних камер всередині профілю. Вироби різних виробників відрізняються за своїми характеристиками, в тому числі і будовою профілю, який може мати від двох до восьми камер.

Камера являє собою порожній простір, закрите герметично, розташоване по всій довжині профілю. Знерухомлених повітря - це відмінний термоізолятор. Тобто чим більше передбачено повітряних камер в рамі вікна, тим воно буде тепліше. Для регіонів з холодними зимами фахівці рекомендують віддавати перевагу профілем, оснащеному, як мінімум, п'ятьма камерами.

  • Коефіцієнт опору теплопередачі профілю. Це визначення характеризує утеплювальні якості віконної конструкції. Для регіонів з дуже холодними зимами, показник цього параметра повинен становити не менше 0,95 ÷ 1,0 м² · ° C / Вт, а для європейської частини країни буде достатньо 0,6 ÷ 0,8 м² • ° C / Вт. Цю характеристику конкретного профілю можна знайти в інтернеті або ж дізнатися у продає компанії.
  • Товщина стінок. Цей параметр визначається по перетину профілю, і по ньому його поділяють на два класи - «А» і «В». Так, профіль класу «А» виготовляється з полівінілхлориду товщиною в 3 мм. Він призначений для виробництва вікон для житлових приміщень. До класу «В» відносяться профільні заготовки, з яких роблять рамні конструкції для магазинів, торгових майданчиків, закладів громадського харчування тощо Товщина їх стінок - менше 3 мм. На практиці ж подібні профілі найчастіше використовується і для побутових рам, так як дуже складно перевірити цей параметр у кожного із зібраних виробів. Тому залишається тільки сподіватися на сумлінність кінцевих виробників систем.
  • Ширина профілю залежить від кількості повітряних камер, і чим цей параметр більше, тим тепліше буде рама. Віконні профілі різних виробників можуть мати ширину від 30 мм до 130 мм.
  • Внутрішнє армування профілю. Відповідно до європейських стандартів, металева пластина, упрочняющая полімерну раму, повинна мати товщину не менше 1,5 мм, а в великогабаритних конструкціях - не менше 2 мм. Завдяки наявності металевої вставки значно збільшується довговічність готових систем, так як вони набувають більш високу міцність. У металеві пластини кріпляться фурнітурні елементи конструкції.

Характеристики склопакетів

Склопакетом називають герметичну конструкцію, зібрану з декількох стекол і встановлюється в готову раму, виготовлену з пластику або іншого матеріалу.

конструкція склопакета

  • Конструкція склопакета може складатися з двох, трьох або чотирьох стекол, відповідно між ними утворюється одна, дві або три повітряні камери. Дана таблиця показує яке теплове опір мають склопакети різних конструкцій:
Конструкція склопакета Товщина скла і повітряної камери, мм. (Скло-камера-скло) Загальна товщина склопакета, мм Коефіцієнт опору теплопередачі, м² ° С/Вт
Однокамерний 4-12-4 20 0,32÷0,34
Однокамерний 4-16-4 24 0,35÷0,37
Двокамерний 4-8-4-8-4 28 0,48÷0,50
Двокамерний 4-10-4-10-4 32 0,53÷0,55
Двокамерний 4-12-4-12-4 36 0,56÷0,58
Двокамерний 4-12-4-6-4 30 0.47
Двокамерний 6-10-4-6-4 30 0.44

У будь-якій віконній системі склопакет займає 80% її площі, тому чим більше камер в склоблоки, тим тепліше вікно.

Товщина скла, використовуваних для створення склопакета, становить 4 ÷ 6 мм. Найпоширенішими для квартир і будинків є однокамерні і двокамерні склопакети з повітряними камерами різної ширини. Трикамерні варіанти використовуються рідше і, як правило, тільки в північних регіонах, так як для основної частини Росії цілком достатньо двухкамерной конструкції.

Повітряні камери при збірці конструкції герметично закриваються спеціальним складом резінобітумного герметика. У нижній частині кожної є відсік, заповнений адсорбуючим вологу складом, завдяки чому при перепадах температур внутрішня сторона стекол не пітніє. Для склопакетів розроблені скла декількох видів, які призначені для виконання певних функцій. Вибираючи вікна для будинку, обов'язково потрібно поцікавитися в компанії, в якій буде проводитися замовлення на виготовлення, які варіанти стекол вони можуть запропонувати.

Leave a Comment